1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Sakrament pokuty w naszej świątyni sprawowany jest w tygodniu od godz. 17.00 do 17.30.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro, kiedy w liturgii czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 17.30.

4. W czwartek przypada obchodzone od 6 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

5. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.00 oraz w niedziele o 17.30.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na prace wykończeniowe przy domu parafialnym.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: płyta CD zawierającą przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Zadziwiające, jak bardzo aktualne są dziś papieskie słowa sprzed 40 lat. Cena „Gościa” z płytą nie ulega zmianie i wynosi 5 zł.

9. Zachęcamy do udziału w bezpłatnych badaniach ginekologicznych - USG i cytologia, które odbędą się w niedzielę 16 czerwca, w godzinach 10.00-16.00 w mobilnym gabinecie ginekologicznym przy ul. Żeromskiego - placyk przy pomniku Jana Kochanowskiego. Badania te organizowane są w ramach ogólnopolskiej kampanii "W kobiecym interesie".

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com