1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Jutro w naszym kościele od godz. 14.00 do 16.00 będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy powierzając Chrystusowi sprawy naszych rodzin, parafii i Ojczyzny.

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele i święta o godz. 17.30.

4. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania podczas nabożeństwa czerwcowego oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 17.30. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie od 17.00 do 17.30. Do chorych, których adresy zgłaszamy w kancelarii, udamy się w piątek od godz. 7.30.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

7. Już po raz ósmy, 9 czerwca, ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem: Szczęśliwa rodzina – szczęśliwe dzieci. Hasło to podkreśla prawdę, że dobre relacje między małżonkami wpływają zarówno na dobre wychowanie dzieci jak i na relacje z rodzicami, teściami i dziadkami. Szczególnie w naszych czasach trzeba podkreślać wartość i piękno szczęśliwych małżeństw i rodzin. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą św. w kościele farnym.

8. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczymy na prace wykończeniowe przy domu parafialnym. Dziękujemy tym wszystkim, którzy swoimi wpłatami również na konto parafialne wspierają inwestycje służące całej parafii.

9. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: męski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce; a w dodatku radomskim Złoty Jubileusz święceń kapłańskich bp. Henryka Tomasika i bp. Adama Odzimka oraz sylwetki 11 neoprezbiterów naszej diecezji.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com