1. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech Księga Biblii towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. W ramach Tygodnia Biblijnego, w czwartek 9 maja, zapraszamy na spotkanie z dr. Leszkiem Wianowskim, który wygłosi wykład zatytułowany Septuaginta – czyli o pierwszym tłumaczeniu Starego Testamentu z hebrajskiego i aramejskiego na grekę. Spotkanie odbędzie się w Sali parafialnej po Mszy św. wieczorowej.

2. Jutro, od godz. 14.00 do 16.00 będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy powierzając Chrystusowi szczególnie dzieci Pierwszokomunijne oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

3. W środę, 8 maja, przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.

4. Dzieci, które dzisiaj przystąpią(ły) do I Komunii św., od jutra przeżywając „biały tydzień”, będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 17.30.

5. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z naszej parafii oraz ze Szkoły Muzycznej będą przeżywać Rocznicę I Komunii Św. Serdecznie prosimy wiernych, którzy zwykle uczestniczą w Eucharystii o godz. 12.00, aby w przyszłą niedzielę wybrali inną godzinę. Spowiedź dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 11.00.

6. Czwartą niedzielę Wielkanocy będziemy obchodzić jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania; w związku z tym taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

7. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiane są o godz. 17.00, a w niedzielę i święta o 17.30.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej?, a także o tym dlaczego dobry katolik powinien być patriotą.

9. Pragniemy poinformować, że zmarła S. Paulina Chrost ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej, która uczestniczyła w życiu naszej parafii tworząc wraz z innymi chór parafialny. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w środę, 8 maja, o godz. 11.00 w Katedrze radomskiej.

10. Komunikat Biskupa Radomskiego: Drodzy Siostry i Bracia pragnę serdecznie zaprosić młodzież z całej Diecezji na wielkie święto młodości, którym staną się Diecezjalne Dni Młodych, trwające w dniach od 14 do 16 czerwca br. Miejscem spotkania będzie Muzeum Wsi Radomskiej, a program Dni Młodych zawiera spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, wieczorne spotkania w kościele, warsztaty i zajęcia rekreacyjne. Centralnym zaś punktem każdego dnia będzie Eucharystia i Uwielbienie. Serdecznie zapraszam młodzież całej Diecezji, a szczególnie te osoby, które w tym roku przystępują do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszam do udziału w Dniach Młodych także księży, siostry zakonne, katechetów i opiekunów świeckich z grupami młodzieży.

Z pasterskim błogosławieństwem
Biskup Henryk Tomasik

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com