1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa Jezusa zapisane w „Dzienniczku” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Uroczyste nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o 17.30. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

3. We wtorek 30 kwietnia obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski przeniesioną z 23 kwietnia ze względu na Oktawę Wielkanocy.

4. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.00. Msza Święta bezpośrednio po nabożeństwie.

5. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane wg. porządku niedzielnego. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Z racji uroczystości MB Królowej Polski, która przypada w pierwszy piątek do chorych udamy się w sobotę od godz. 7.30.

7. W przyszłą niedzielę, 5 maja, o godz. 7.30 Msza św. Rodziny Różańcowej, natomiast na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z naszej parafii oraz ze Szkoły Muzycznej będą przeżywać uroczystość I Komunii Św. Serdecznie prosimy wiernych, którzy zwykle uczęszczają na Mszę świętą o godz. 12.00, by w przyszłą niedzielę wybrali inną godzinę, aby umożliwić rodzinom dzieci godne przeżycie tej Uroczystości.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie kaplicy klasztornej w Białymstoku, a także o historii paryskiej katedry Notre Dame oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com