1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. O godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnią nauką pasyjną.

2. Członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej zapraszają na Drogę Krzyżową, która będzie odprawiana w naszym kościele w wielką środę o godz. 18.00.

3. W Wielki Czwartek wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 17.30, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji tzw. Ciemnicy.

4. Wielki Piątek upamiętnia mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Niech przez cały dzień towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą zbawienia. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmówimy Koronkę. Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Tego dnia nie celebruje się Mszy św., sprawuje się tylko Liturgię Adoracji Krzyża, którą rozpoczniemy o godz. 17.30. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. Po liturgii zachęcamy do adoracji Chrystusa przy grobie, która będzie trwała do godz. 21.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek jest post ścisły. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Święcenie pokarmów będzie trwało od godz. 8.00 do 12.00.

6. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 19.30. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Po liturgii nie będzie już adoracji przy Grobie Pańskim. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkie grupy parafialne a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. Dopełnieniem Liturgii Wigilii Paschalnej będzie Rezurekcja z uroczystą procesją w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Program Triduum wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

8. Z Sakramentu Pokuty będziemy mogli skorzystać w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00 do 17.30. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna do wielkiego czwartku włącznie.

9. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego.

10. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszystkie ofiary, również te złożone na dzisiejszą tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com