1. Dzisiejszą niedzielą kończymy rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. dr Zbigniew Niemirski wykładowca Pisma Św. w naszym Seminarium oraz redaktor radomskiego Gościa Niedzielnego. Serdecznie dziękujemy ks. profesorowi za przeprowadzenie tegorocznych wielkopostnych ćwiczeń i życzymy darów Ducha Św. w posłudze słowa zarówno w Seminarium jak i na łamach Gościa Niedzielnego.

2. 10 kwietnia, przeżywamy 9. rocznicę katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Msza św. w intencji Ofiar katastrofy zostanie odprawiona w kościele Garnizonowym o godz. 12.00.

3. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas każdej Mszy Św. poświęcimy „palmy", a na Mszy św. o godz. 10.30 będzie uroczysta procesja z placu kościelnego na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

4. Zaproszenie ks. Bp. Ordynariusza: Jak co roku w Niedzielę Palmową obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży w Diecezjach. Tradycyjnie tego dnia w Radomiu organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami miasta, która rozpocznie się o g. 20.00 przed kościołem św. Jana (Fara), a zakończy się w radomskiej katedrze. W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej zostały zaczerpnięte ze spotkania młodych w Panamie.

5. Grób Pański – w swej symbolicznej wymowie – jest wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla naszego zbawienia. Kto chciałby przyczynić się do wystroju Grobu Pańskiego, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty dziś lub w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczymy na prace wykończeniowe przy domu parafialnym. Dziękujemy tym wszystkim, którzy swoimi wpłatami również na konto parafialne wspierają inwestycje służące całej parafii.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli. To doskonale opowiedziana historia założyciela jezuitów. Cena „Gościa” z filmem nie ulega zmianie i wynosi 5 zł. Ponadto w Gościu: o objawieniach Matki Bożej w Kibeho.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com