1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie” w najbliższy piątek, 5 kwietnia, rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji przedstawia się następująco: w piątek o godz. 10.30 - Msza św. z nauką dla chorych i starszych z udzieleniem sakr. namaszczenia chorych. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, starszym, niepełnosprawnym w dotarciu do naszej świątyni; o godz. 16.45 – Rekolekcyjna Droga Krzyżowa, o godz. 17.30 - Msza św. z nauką ogólną. W sobotę, 6 kwietnia - dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź będzie trwać od godz. 8.00 do 10.30 i po południu od godz. 15.30 do 18.00. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w sobotę o godz. 10.30 i 17.30. W niedzielę na wszystkich Mszach św. - nauki ogólne, a na Gorzkich Żalach kazanie pasyjne. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Zbigniew Niemirski wykładowca Pisma św. w Seminarium Duchownym w Radomiu oraz redaktor wkładki radomskiej Gościa Niedzielnego. Pamiętajmy, że głównym celem rekolekcji jest pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez sakrament pokuty. Nie lekceważmy tej szansy i nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas, tym bardziej, że teraz właśnie jest okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej. Pamiętajmy również, że w okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny m.in. za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

3. Jak w każdy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, które wypadają w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa o godz. 17.00 i Msze św. wotywne o 17.30. W piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 7.30. Adresy chorych, którzy przed świętami pragną przystąpić do sakramentów, prosimy zgłaszać do kancelarii.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza św. członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

5. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: o bardzo ważnym w dzisiejszych czasach darze rozeznawania duchowego.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com