1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, by nawrócenie mogło się dokonać w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Jutro, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza na centralne obchody Dnia Świętości Życia, które odbędą się w kościele Ojców Bernardynów. Program: 17.00 Marsz dla Życia z radomskiej katedry do kościoła Ojców Bernardynów. 18.00 Droga Krzyżowa w intencji poszanowania życia człowieka 18.30 Uroczysta Msza św., z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego 19.30 Procesja i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia

3. Od najbliższej środy (27 marca) rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół średnich i będą trwać do piątku (29 marca). Wyjątkowo w tym roku młodzież z naszej parafii będzie uczestniczyć w rekolekcjach organizowanych wspólnie przez parafie naszego dekanatu. Spotkania rekolekcyjne będą odbywać się w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Kościuszki 7 oraz w Katedrze. Zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców, nauczycieli i wychowawców: zadbajcie o to, by wasze dzieci wykorzystały te dni zgodnie z ich przeznaczeniem, tzn. na pogłębienie swojej wiary i pojednanie się z Bogiem i ludźmi. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach wyłożonych w punkcie sprzedaży prasy. Rekolekcje przeprowadzi ks. Bartłomiej Kopeć z grupą młodzieży z diecezji warszawsko-praskiej.

4. Apostolat Maryjny zapraszamy na Mszę św. w środę 27 marca o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

5. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy, by w tej Eucharystii uczestniczyli również rodzice kandydatów do bierzmowania.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście dodatek – rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi; a także odpowiedź na pytanie czy możliwa jest spowiedź przez telefon albo przez Internet oraz czemu służy tajemnica spowiedzi.


1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, by nawrócenie mogło się dokonać w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Jutro, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza na centralne obchody Dnia Świętości Życia, które odbędą się w kościele Ojców Bernardynów. Program: 17.00 Marsz dla Życia z radomskiej katedry do kościoła Ojców Bernardynów. 18.00 Droga Krzyżowa w intencji poszanowania życia człowieka 18.30 Uroczysta Msza św., z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego 19.30 Procesja i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia

3. Od najbliższej środy (27 marca) rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół średnich i będą trwać do piątku (29 marca). Wyjątkowo w tym roku młodzież z naszej parafii będzie uczestniczyć w rekolekcjach organizowanych wspólnie przez parafie naszego dekanatu. Spotkania rekolekcyjne będą odbywać się w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Kościuszki 7 oraz w Katedrze. Zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców, nauczycieli i wychowawców: zadbajcie o to, by wasze dzieci wykorzystały te dni zgodnie z ich przeznaczeniem, tzn. na pogłębienie swojej wiary i pojednanie się z Bogiem i ludźmi. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach wyłożonych w punkcie sprzedaży prasy. Rekolekcje przeprowadzi ks. Bartłomiej Kopeć z grupą młodzieży z diecezji warszawsko-praskiej.

4. Apostolat Maryjny zapraszamy na Mszę św. w środę 27 marca o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

5. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy, by w tej Eucharystii uczestniczyli również rodzice kandydatów do bierzmowania.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście dodatek – rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi; a także odpowiedź na pytanie czy możliwa jest spowiedź przez telefon albo przez Internet oraz czemu służy tajemnica spowiedzi.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com