1. Druga niedziela Wlk. Postu to niedziela misyjna. Naszą modlitwą i jałmużną, składaną do puszek po Mszy św., wspieramy Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2 tys. polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 97 krajach świata. Za każdą modlitwę i ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Rozpoczynając drugi tydzień Wielkiego Postu pamiętajmy, że jest to czas powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy celowo organizowane w tym czasie imprezy rozrywkowe, szczególnie dla dzieci i młodzieży.

3. Dziś o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.00. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

4. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Podczas Mszy Świętych przez wstawiennictwo opiekuna Świętej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej prosząc o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywać Rocznicę I Komunii św.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: O nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i ciekawymi pomysłami zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym, a także: drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com