1. Dzisiaj rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Przed obrazem Jezusa Miłosiernego wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, w której możemy wpisać naszą deklarację abstynencji. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa.

2. Jutro, 4 marca, w liturgii obchodzić będziemy uroczystość św. Kazimierza patrona naszego miasta i diecezji. W dniu naszego Patrona zachęcamy do modlitwy w int. Kościoła diecezjalnego, Jego Pasterzy i nas samych. Również jutro zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 14.00 do 16.00.

3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 (dla dzieci), 17.00 i 18.00.

4. Przypominamy, że w środę popielcową jest post ścisły. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

5. W głębszym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 16.15 będzie Droga Krzyżowa dla dzieci a dla dorosłych o godz. 17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15.

6. Wzorem lat ubiegłych dzieci szkół podstawowych rozpoczynają Wielki Post rekolekcjami. Spotkania rekolekcyjne każdego dnia (od środy popielcowej do piątku) będą się odbywały o godz. 11.00 w Szkole Muzycznej, a o godz. 12.00 w kościele. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Prosimy by wszystkie dzieci z naszej parafii uczestniczyły w spotkaniach w Szkole Muzycznej i w naszej świątyni. Gorąco prosimy rodziców by zatroszczyli się o udział swoich pociech w tegorocznych rekolekcjach. Rekolekcje poprowadzi ks. Tadeusz Mazur.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00 i Msza św. wotywna o Chrystusie Kapłanie.

8. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczymy na prace wykończeniowe przy domu parafialnym. Dziękujemy tym wszystkim, którzy swoimi wpłatami również na konto parafialne wspierają inwestycje służące całej parafii. Informujemy, że wpłaty opatrzone tytułem „na cele kultu religijnego” można odpisać od podstawy opodatkowania. 

9. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: „Kto kocha Kościół”, czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który – choć składa się z grzeszników - jest Jego Oblubienicą, oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com