1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty. W ramach nabożeństwa wieczornego o 17.30 modlić się będziemy Nieszporami.

2. W pierwszy piątek miesiąca, który wypada w tym tygodniu zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej za nasze grzechy. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. Do chorych, których adresy prosimy zgłaszać w kancelarii, udamy się od godz. 7.30. Okazja do spowiedzi świętej będzie w tym tygodniu w godz. od 17.00 do 17.30.

3. W pierwszą sobotę miesiąca przypada święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Jezusa – światłość świata. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

4. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.30, po której nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

5. W związku ze zmianą godzin sprawowania Mszy św. Biblioteka parafialna czynna będzie w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca od godz. 12.00 do 13.00.

6. Rozpoczął się okres ferii zimowych. Prosimy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek, płyta z filmem "Bóg nie umarł 2". To pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Boga. Ponadto w Gościu - na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży oraz czym jest modlitwa autentyczna?

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com