1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. Zapraszamy do udziału w wieczornym nabożeństwie o jedność chrześcijan o godz. 17.30. Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych środków społecznego przekazu.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godz. 17.30.

3. W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, które rozpocznie się godz. 18.00 w sali parafialnej.

4. Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri w Radomiu zapraszają na spotkanie „Panama w Katoliku” organizowane w ramach Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w piątek (25 stycznia) w Oratorium przy ulicy Grzybowskiej 22. Rozpoczęcie o godz. 18.00, zakończenie o godz. 24.00. Zachęcamy młodzież do udziału.

5. W przyszłą niedzielę, 27 stycznia, na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencjach Apostolatu Maryjnego. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.

6. Od jutra kancelaria parafialna czynna będzie już codziennie oprócz środy i soboty w godz. od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. Informujemy, że za tydzień do „Gościa” będzie dołączony bezpłatny dodatek - film "Bóg nie umarł 2 "

8. Wczoraj zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Odwiedziliśmy 1406 rodzin co stanowi ok. 66% wszystkich rodzin naszej parafii. Nie przyjęto nas w 721 rodzinach. W porównaniu z rokiem ubiegłym liczba nieprzyjmujących rodzin zmniejszyła się o 25. Mniej optymistyczną informacją jest ta, że zmniejsza się stan osobowy naszej Parafii. Na dzień dzisiejszy jest nas 4366 osób. Jak to podkreślamy każdego roku kolęda to przede wszystkim wizyta duszpasterska, która ma na celu zanieść Boże błogosławieństwo do naszych domów. Jest również okazją do osobistego spotkania z duszpasterzem w swoim domu, daje też możliwość rozmowy o sprawach dotyczących całej parafii. To czy przyjmujemy kapłana z wizytą duszpasterską na pewno świadczy o stopniu naszego religijnego zaangażowania, a także o odpowiedzialności za wspólne dobro parafii zarówno to duchowe jak i materialne. Z kolędą związana jest tradycja składania dobrowolnych ofiar na potrzeby parafii. Z nich wykonywane są wszelkiego rodzaju remonty czy budowy służące całej wspólnocie. Wszystkim, którzy czynnie uczestniczą w życiu naszej parafii i cenią sobie obecność w tej wspólnocie wiary składamy serdeczne podziękowanie i życzymy by Boża łaska towarzyszyła im w codziennym życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com