1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa. W tych intencjach modlić się będziemy dziś o godz. 17.30 odmawiając różaniec.

3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. 19 stycznia, przypadają imieniny naszego Pasterza, Ks. Biskupa Henryka Tomasika. Z tej okazji w sobotę w katedrze radomskiej o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Dostojnego Solenizanta.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych środków społecznego przekazu.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Obrazek z modlitwą męża za żonę. Ponadto w „Gościu”: chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem.

7. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że tegoroczną wizytę duszpasterską zakończymy w sobotę, 19 stycznia. Jeśli z różnych przyczyn nie mogliśmy się spotkać z jakąś Rodziną prosimy o zgłoszenie adresu w kancelarii do najbliższego czwartku. Rodziny te odwiedzimy w sobotę 19 stycznia od godz. 14.30. Pragniemy serdecznie podziękować naszym Parafianom, którzy dotychczas przyjmowali nas w swoich domach, dziękujemy za okazaną życzliwość a także za zrozumienie i poparcie dla różnych działań podejmowanych na rzecz naszej wspólnoty. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za kolędowe ofiary, które w tym roku przeznaczymy na prace wykończeniowe przy domu parafialnym. Dzięki Waszej ofiarności zostało wykończone jedno mieszkanie wikariuszowskie i jeszcze w tym miesiącu ks. Tadeusz będzie mógł się przeprowadzić do nowego mieszkania. Nadal polecamy się Waszemu życzliwemu wsparciu.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com