1. W osobach trzech króli lub mędrców ze Wschodu cały pogański świat złożył pokłon i ofiarował dary nowonarodzonemu Królowi wszechświata. Jezus objawił się im jako Zbawiciel całej ludzkości. Wspominając to wydarzenie, każdy z nas na nowo przyjmuje Jezusa za Zbawiciela.

2. Na zakończenie Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia i chcemy, by On nam towarzyszył i prowadził po życiowych ścieżkach. Poświęconą kredę i kadzidło możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczymy na wspólne wyjazdy ministrantów.

3. O godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu. Również jutro będzie trwać adoracja prowadzona przez wspólnotę Żywego Różańca. Ze względu na wizytę duszpasterską adoracja będzie trwać od godz. 12.00 do 14.00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace wykończeniowe przy domu parafialnym. Wszystkim ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa oraz o pięknie życia w małżeństwie sakramentalnym. Załączamy również obrazek z modlitwą żony za męża.

6. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym roku przy okazji kolędy w każdym domu pozostawiamy folder zawierający ważne informacje dotyczące funkcjonowania parafialnej wspólnoty. Obok zmian dotyczących godzin sprawowania Mszy św., znajduje się ważna informacja o spowiedzi, którą będziemy mogli odbyć nie w czasie Mszy św. ale przed Eucharystią w godzinach od 17.00 do 17.30 (w dni powszednie). Podane są również godziny otwarcia kancelarii oraz numer telefonu w sprawach kancelaryjnych. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wpłatami na konto parafialne (umieszczone na folderze) wspierają inwestycje służące całej parafii. Informujemy, że wpłaty opatrzone tytułem „na cele kultu religijnego” można odpisać od podstawy opodatkowania. 

Na najbliższy tydzień plan kolędy przedstawia się następująco:

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com