1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

2. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Po Mszy św. odbędzie zbiórka do puszek – Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.30; w każdą niedzielę o 8.15 i 9.45 modlimy się w wypominkach rocznych i półrocznych, a w czasie nabożeństwa wieczornego w kolejne niedziele listopada odmawiamy różaniec za zmarłych. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary indywidualne oraz złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na prace wykończeniowe przy domu parafialnym oraz na sfinansowanie wykonanych prac na placu obok kościoła.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Radomiu.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Dla polskiego życia społecznego Kościół katolicki był tą instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów. Ponadto w Gościu: o czym mówi końcowy dokument XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w Rzymie?

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com