1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Wyjątkowość tego narodowego święta podkreślmy wspólną modlitwą i wywieszeniem flag narodowych na naszych domach.

2. Jutro w godz. od 14.00 do 16.00 będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Rodzinę Różańcową naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także przez cały listopad, po Mszy św. o godz. 17.30 modlimy się w wypominkach jednorazowych, w każdą niedzielę o godz. 8.15 i 9.45 w wypominkach rocznych i półrocznych, a w czasie nabożeństwa wieczornego w kolejne niedziele listopada odmawiamy różaniec za zmarłych. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

4. Za tydzień, ofiary, które złożymy na tacę przeznaczymy na prace wykończeniowe przy domu parafialnym. Sukcesywnie realizowane są prace przy zagospodarowaniu placu obok kościoła. Teren został uporządkowany i utwardzony by w dalszej perspektywie mogła być położona kostka brukowa. Następnym etapem będzie wykonanie ogrodzenie od strony ul. Kelles-Krauza. Zakres wykonanych prac jest bardzo duży co wiąże się też z dużymi kosztami. Za wszelkie więc ofiary składane na wykonane już prace składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Dlaczego nie należy bać się śmierci?

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com