Porządek uroczystości na cmentarzach w Radomiu 1 listopada:

* cmentarz rzymsko-katolicki przy ul. Limanowskiego:

g.14.30 - procesja od bramy cmentarza
g. 15.00 - Msza św.

* cmentarz komunalny na Firleju:

g. 14.30 - procesja od bramy cmentarza
g. 15.00 - Msza św.

* cmentarz prawosławny (ul. Warszawska):

g. 13.00 – procesja ekumeniczna z modlitwami za zmarłych 2 listopada:

* cmentarz przy ul. Limanowskiego:

g. 12.00 - Msza św.

* cmentarz komunalny na Firleju:

g. 14.30 - procesja od bramy cmentarza
g. 15.00 - Msza św.

XXX Niedziela Zwykła - 28. 10. 2018 r.

1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

2. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

3. W piątek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze Święte w będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Odpust zyskujemy za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy za zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30 w czwartek prosić będziemy o nowe i święte powołania do służby Bożej, a w piątek będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za nasze grzechy. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką miłosierdzia. Skorzystajmy w tych dniach z sakramentu pokuty, tym bardziej że stan łaski uświęcającej jest warunkiem uzyskania odpustu przy okazji nawiedzenia cmentarza. W związku z Dniem Zadusznym, który wypada w piątek do chorych udamy się w sobotę od godz. 7.00.

5. 1 i 2 listopada, na pięć minut przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej.

6. Porządek uroczystości w dniu 1 i 2 listopada na cmentarzach w Radomiu wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

7. Msza św. Rodziny Różańcowej będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.

8. Polecamy prasę katolicką i kalendarze na przyszły rok w cenie 5 zł.. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: O odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com