1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Jutro, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

3. 25-go października, w całej Polsce członkowie Żywego Różańca przeżywają Dzień Modlitwy Różańcowej. Modlimy się o rozwój Żywego Różańca i o beatyfikację naszej założycielki Sł. B. Pauliny Jaricot (Żariko). Zapraszamy w czwartek na nabożeństwo różańcowe wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii.

4. W sobotę, 27 października, Stowarzyszenie Apostolatu Cudownego Medalika, działające przy naszej parafii będzie obchodziło 20-lecie swego istnienia. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Stanisław Bujnowski Asystent Apostolatu Maryjnego w naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość nie tylko członków Apostolatu Maryjnego ale wszystkich czcicieli M.B. od Cudownego Medalika, by wspólną modlitwą wyrazić wdzięczność Bogu i ludziom za dzieło Apostolatu. W związku z jubileuszem gościmy dziś w naszej wspólnocie p. Iwonę Płachtę Diecezjalną Moderatorkę Apostolatu, która na zakończenie Mszy św. przybliży nam ideę Stowarzyszenia Apostolatu Cudownego Medalika.

5. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Tego dnia wypada również wspomnienie świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, który jest patronem ks. Tadeusza Mazura. Zapraszamy na Mszę św. w int. Czcigodnego Solenizanta, która będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Dla nas, wierzących, najważniejsza jest modlitwa za zmarłych. W kościołach i na cmentarzach odprawiane są za nich Msze święte, odmawia się Różaniec. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie i błagamy dla nich o dar nieba. Pamiętajmy zatem o tych, którzy czekają na naszą pomoc.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in.: Dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie?

8. Dzisiaj wybory samorządowe, w których udział jest naszym obywatelskim i chrześcijańskim obowiązkiem. W duchu odpowiedzialności za losy naszej małej Ojczyzny pomódlmy się wzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II i św. Kazimierza.

Modlitwa za Ojczyznę

Dobry Boże. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II powierzamy Ci nas i naszą ojczyznę.
Pomóż nam kochać to, co ojczyste: nasze korzenie, historię, tradycję, język a przede wszystkim kochać naszych rodaków –niezależnie od tego, czy podzielamy ich poglądy, czy nie.
Spraw, żebyśmy wszyscy byli ludźmi sumienia, czyli słuchali Twojego głosu – nawet kiedy jest bardzo wymagający; żebyśmy nazywali po imieniu dobro i zło, a nie zamazywali granicy między nimi; żebyśmy dobro w sobie i wokół siebie rozwijali, a wobec zła nie pozostawali obojętni, ale je przezwyciężali.
Pomóż nam odważnie podejmować odpowiedzialność za sprawy publiczne: troszczyć się o dobro wspólne i nie zamykać oczu na biedy i potrzeby bliźnich, w duchu ewangelicznej solidarności: „Jeden drugiego brzemiona noście”.
Odnawiaj nasze umysły i serca, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne. Prosimy, ześlij swojego Ducha, żeby wciąż odnawiał oblicze tej ziemi. Święty Kazimierzu Królewiczu - Patronie naszego miasta, który nade wszystko ukochałeś Boga i Matkę Najświętszą a w swoim życiu zawsze starałeś się godnie służyć Ojczyźnie i człowiekowi, racz nie opuszczać i teraz twojej Ojczyzny, ale oręduj za nią nieustannie przed Bożym Majestatem.
Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com