1. Dziś przypada 28. Niedziela zwykła, która jest zarazem 18. Dniem Papieskim obchodzonym w naszej Ojczyźnie. Jak co roku w tym dniu odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych rodzin. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

3. Każdego roku w dniu 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Przywołuje on wspomnienie wszystkich dzieci, które zmarły na różnych etapach życia i z różnych przyczyn. Chcemy naszymi modlitwami wspierać rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencji, jutro o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w naszym kościele, której będzie przewodniczył ks. Bp Ordynariusz Henryk Tomasik.

4. We wtorek, 16 października, w 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji zaprasza - szczególnie ludzi młodych - na Apel Papieski, który rozpocznie się o godz. 20.37 na Placu Corazziego. Wspólna modlitwa, jeszcze raz przywołane papieskie słowa, Barka na 100 gitar oraz światełko do nieba dla Jana Pawła II o godz. 21.37 będą stanowiły elementy składowe tego spotkania.

5. W czwartek, 18 października minie 17 lat od tragicznej śmierci ks. bp. Jana Chrapka. Okolicznościowej Mszy św. w katedrze radomskiej o godz. 18.00, będzie przewodniczył Ks. Biskup Henryk Tomasik.

6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Misje katolickie.

7. Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to dni pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie ich grzechów, błagamy dla nich o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę, które zostaną przeznaczone na prace wykończeniowe przy domu parafialnym. Rozpoczęte są już prace na klatce schodowej prowadzącej do mieszkań księży wikariuszy. Jeszcze w tym roku chcemy wykończyć jedno mieszkanie wikariuszowskie. W ostatnim okresie zostały wykonane również przyłącza: gazowe, wodne i energetyczne oraz odwodnienie budynku. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają tę inwestycję składamy z serca płynące staropolskie Bóg zapłać.

9. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: specjalny dodatek z okazji 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com