1. Dzisiaj rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Przed obrazem Jezusa Miłosiernego wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, w której możemy wpisać naszą deklarację abstynencji. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa.

2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 17.00 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.

3. Przypominamy, że w środę popielcową jest post ścisły. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

4. W głębszym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 16.15 będzie Droga Krzyżowa dla dzieci a dla dorosłych o godz. 17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15.

5. Wzorem lat ubiegłych dzieci szkół podstawowych rozpoczynają Wielki Post rekolekcjami. Spotkania rekolekcyjne od środy popielcowej do piątku będą się odbywały o godz. 10.00 w Szkole Muzycznej, a o godz. 11.30 w kościele. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Prosimy by wszystkie dzieci z naszej parafii uczestniczyły w spotkaniach w Szkole Muzycznej i w naszej świątyni. Gorąco prosimy rodziców by zatroszczyli się o udział swoich pociech w tegorocznych rekolekcjach. Rekolekcje poprowadzi ks. Tadeusz Mazur.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?

7. Po zakończeniu prac porządkowych na działce obok kościoła możemy zaobserwować o ile powiększy się plac kościelny. Jak już informowaliśmy pozyskana działka będzie przeznaczona pod budowę miejsc parkingowych dla uczestników uroczystości ślubnych i pogrzebowych. W chwili obecnej trwają prace projektowe oraz starania o uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary indywidualne jak również te złożone na tacę w drugą niedzielę miesiąca. Środki te przeznaczymy na sfinansowanie wykonanych prac i w dalszej kolejności na budowę parkingu.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com