1. Trwający obecnie Tydzień Ekumeniczny zakończy się w czwartek, 25 stycznia, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. W tej intencji ofiarujmy także dzisiejszą modlitwę do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.

2. Dzisiaj świętujemy Dzień Babci, a jutro – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych środków społecznego przekazu.

3. W najbliższy czwartek, 25 stycznia, zapraszamy na spotkanie z Diecezjalnym Moderatorem Dzieła Biblijnego ks. dr. Jackiem Kucharskim. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po której zostanie wygłoszona prelekcja multimedialna pt.: „Dar mądrości”.

4. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

5. W sobotę, 27 stycznia, na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencjach Apostolatu Maryjnego. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.

6. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: „Nie mam wątpliwości, że ostoją chrześcijaństwa w Europie jest Polska” – przekonuje arcybiskup Tadeusz Wojda z Białegostoku.

7. W ostatni piątek, 19 stycznia, zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Odwiedziliśmy 1435 rodzin co stanowi ok. 66% wszystkich rodzin naszej parafii. Nie przyjęto nas w 746 rodzinach. W porównaniu z rokiem ubiegłym liczba nieprzyjmujących rodzin zmniejszyła się o 58. Mniej optymistyczną informacją jest ta, że zmniejsza się stan osobowy naszej Parafii. Na dzień dzisiejszy jest nas 4518 osób. Jak to podkreślamy każdego roku kolęda to przede wszystkim wizyta duszpasterska, która ma na celu zanieść Boże błogosławieństwo do naszych domów. Jest również okazją do osobistego spotkania z duszpasterzem w swoim domu, daje też możliwość rozmowy o sprawach dotyczących całej parafii. To czy przyjmujemy kapłana z wizytą duszpasterską na pewno świadczy o stopniu naszego religijnego zaangażowania, a także o odpowiedzialności za wspólne dobro parafii zarówno to duchowe jak i materialne. Z kolędą związana jest tradycja składania dobrowolnych ofiar na potrzeby parafii. Z nich wykonywane są wszelkiego rodzaju remonty czy budowy służące całej wspólnocie. Wszystkim, którzy czynnie uczestniczą w życiu naszej parafii i cenią sobie obecność w tej wspólnocie wiary składamy serdeczne podziękowanie i życzymy by Boża łaska towarzyszyła im w codziennym życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com