1. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom. W tej intencji modlić się będziemy na różańcu o godz. 17.30.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno!

3. 19 stycznia, przypadają imieniny naszego Pasterza, Ks. Biskupa Henryka Tomasika. Z tej okazji w piątek w katedrze radomskiej o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Dostojnego Solenizanta.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych środków społecznego przekazu.

5. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale też Polski. Jak to się stało, że w młody jezuickim nowicjuszu ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji?. Ponadto w Gościu: - jutro papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Co o Kościele w Chile mówią polscy misjonarze, którzy pracują tam o wielu lat?

6. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie Młodzieżowy Chór im. Jana Pawła II z Opoczna, któremu serdecznie dziękujemy za przybycie i ubogacenie niedzielnej liturgii pięknym śpiewem. Naszych Parafian zachęcamy do nabycia płyty z nagraniami kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych Gości.

7. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że tegoroczną wizytę duszpasterską zakończymy w piątek, 19 stycznia. Jeśli z różnych przyczyn nie mogliśmy się spotkać z jakąś Rodziną prosimy o zgłoszenie adresu w kancelarii do najbliższego czwartku. Rodziny te odwiedzimy w piątek 19 stycznia od godz. 15.00. Pragniemy serdecznie podziękować naszym Parafianom, którzy dotychczas przyjmowali nas w swoich domach, dziękujemy za okazaną życzliwość a także za zrozumienie i poparcie dla różnych działań, tych duszpasterskich i materialnych, podejmowanych na rzecz naszej wspólnoty. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za kolędowe ofiary. Niech Boże błogosławieństwo zostawione w Waszych domach podczas tegorocznej kolędy umocni jedność w rodzinach i całej parafii. Końcowy program wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

 Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień

PONIEDZIAŁEK – 15 stycznia

od godz. 9.00 – C. Skłodowskiej nr 3, 5, 7, 9, 15
od godz. 15.00 – ul. C. Skłodowskiej nr 7a i 17a

WTOREK – 16 stycznia

od godz. 9.00 – ul. C. Skłodowskiej 11/13
od godz. 15.00 – ul. Partyzantów

ŚRODA – 17 stycznia

od godz. 9.00 – ul. Betonowa oraz ul. Staszica (bez wieżowca)
od godz. 15.00 – ul. Staszica 6/8

CZWARTEK – 18 stycznia

od godz. 9.00 –ul. Niedziałkowskiego 19/21 kl. I i II
od godz. 15.00 – ul. Niedziałkowskiego 19/21 kl. III i IV

PIĄTEK – 19 stycznia

od godz. 9.00 – ul. Niedziałkowskiego 19/21 kl. V i VI
od godz. 15.00 – ul. Niedziałkowskiego 19/21 kl. VII i dodatkowo zgłoszone adresy

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com