1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

2. Komunikat Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski: Dzisiaj o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska.  Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska. Przypominamy, że Koncert będzie można zobaczyć dzisiaj o godz. 20.00 w TVP2. 

3. Jutro w godz. od 13.00 do 15.00 będzie trwać adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez członków Żywego Różańca. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia, gościć będziemy w naszej wspólnocie Chór Młodzieżowy im. Jana Pawła II z Opoczna. W jego wykonaniu, na Mszach św. od 8.30 do 13.00, usłyszymy kolędy i pastorałki oraz będziemy mogli nabyć płytę z nagraniami kolęd.

5. Za tydzień na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi. W czasie tej Eucharystii dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu świętego.

6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na sfinansowanie prac wykonanych w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: O tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, nie ludzi. Ponadto w Gościu - jak powstał bursztynowy ołtarz w Gdańsku?

8. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz dostępny na stronie internetowej parafii.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com