1. Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość odpustową Świętej Rodziny. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece podczas każdej Mszy św. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. prof. Jackowi Kucharskiemu za dzisiejszą obecność, modlitwę i kierowane do nas Słowo Boże.

2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory, po których odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2017 oraz dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to tzw. święto nakazane, czyli obowiązuje nas uczestnictwo w świątecznej Eucharystii. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. O godz. 11.30 zapraszamy na Mszę św., która będzie sprawowana w int. p. Mieczysława Górnickiego naszego Organisty w dniu imienin.

4. W pierwszy czwartek miesiąca, który wypada w tym tygodniu, będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Z racji wizyty duszpasterskiej nie będzie comiesięcznych odwiedzin naszych starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Uczynimy to w miesiącu lutym.

6. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.

7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. O godz. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej. Po Eucharystii spotkanie opłatkowe i zmiana tajemnic różańcowych.

8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W osobie kapłana, przychodzi do naszej rodziny Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Wspólna modlitwa, błogosławieństwo domu, ale też rozmowa z kapłanem niech staną się okazją do lepszego wzajemnego poznania i budowania parafialnej wspólnoty. Przypominamy program kolędy na najbliższe dni:

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com