1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do godz. 13.00 będą sprawowane Msze święte. W związku z Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

4. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę, którą będzie celebrował ks. Bp Piotr Turzyński. Wierni, którzy w czasie Pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

5. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych.

6. W środę, 27 grudnia, o godz. 18.00 Msza św. Apostolatu Maryjnego i spotkanie opłatkowe; a w czwartek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny - odpust w naszej parafii. Uroczystość patronalna parafii jest szansą by zyskać odpust zupełny, jeżeli będziemy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię św. oraz odmówimy modlitwę w intencjach Ojca świętego. Odpust możemy zyskać dla siebie lub w intencji zmarłych. Kazania odpustowe będzie głosił ks. dr Jacek Kucharski Diecezjalny Moderator Dzieła Biblijnego. Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 13.00.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dzieciom w postaci świątecznych paczek. Niech radość obdarowanych dzieci będzie nagrodą za okazany dar serca. Paniom z Apostolatu Maryjnego składamy również serdeczne podziękowanie za rozprowadzanie opłatków, które jeszcze dziś możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.

9. Polecamy prasę katolicką. Gość Niedzielny na Boże Narodzenie i Nowy Rok to 132 świąteczne strony. W Gościu między innymi obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole. A ponadto: jak rozumieć trudny początek Ewangelii św. Jana o Logosie: Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.

10. Wizytę duszpasterską w naszej parafii planujemy rozpocząć od najbliższego czwartku (28 grudnia). Program kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com