1. Dzisiejszą niedzielą wkraczamy w tę część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź.

2. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w najbliższy czwartek (21 grudnia) od godz. 7.00 do 9.30 i od 15.30 do 18.00. Skorzystajmy ze spowiedzi szczególnie w tym dniu, kiedy będą dodatkowi spowiednicy i w ciszy i skupieniu będziemy mogli przeżyć sakrament pokuty i pojednania. Nie odkładajmy najważniejszego przygotowania do Świąt na ostatni dzień.

3. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

4. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

5. Chorych, którzy nie mogli w kościele skorzystać ze spowiedzi adwentowej, odwiedzimy z posługą duszpasterską w domach w piątek (22 grudnia) od godz. 7.00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii.

6. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W związku z tym ostatnia Msza Święta będzie sprawowana godz. 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwa o 17.30.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dzieciom z naszej parafii w postaci paczek świątecznych. Przygotowane paczki prosimy składać w kancelarii lub pod choinką najpóźniej do czwartku (21 grudnia). Odbiór paczek przez zainteresowane rodziny odbędzie się w piątek (22 grudnia) w godz. od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.30 w kancelarii.

8. Polecamy prasę katolicką oraz świece Caritas. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: O fenomenie polskich Rorat. Warto sobie uświadomić, że Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie Msze Święte roratnie cieszą się tak wielką popularnością.

9. Paniom z Apostolatu Maryjnego składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze rozprowadzanie opłatków, które możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na sfinansowanie wykonanych prac w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com