1. Od dziś do wtorku włącznie będą trwać w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. dr Lech Gralak. W ramach rekolekcji Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30 (roraty), 9.30 i 18.00. Jutro na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy wszystkich chorych naszej parafii, którzy będą mogli – dzięki pomocy najbliższych – przybyć na naukę rekolekcyjną i skorzystać z sakramentu pokuty. Młodzież, zwłaszcza ta przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, będzie miała swoje spotkanie we wtorek o godz. 17.00. We wtorek też od godz. 15.00 do 17.00, a w poniedziałek godzinę przed Mszą św. wieczorową będzie trwać adoracja Najśw. Sakramentu, by przez osobistą medytację utrwalić owoce rekolekcji. Szczegółowy program naszych adwentowych ćwiczeń wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Taca rekolekcyjna będzie zbierana na Mszach św. we wtorek. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w przyszły czwartek (21 grudnia) w godzinach: od 7.00 do 9.30 i od 15.30 do 18.00. Dziś o godz. 17.30 modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia będziemy prosić o dar dobrej spowiedzi.

2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.  

3. W dniu 13 grudnia br. mija już 36. rocznica tragicznych wydarzeń Stanu Wojennego. Tego dnia w kościele Garnizonowym w Radomiu, o godz. 12.00, będzie sprawowana Msza św. w intencji ofiar tego wydarzenia.

4. Wzorem lat ubiegłych organizujemy akcję pomocy dzieciom w postaci paczek świątecznych. Przygotowane paczki dla konkretnych dzieci (imiona dzieci zawieszone są na choince) możemy składać w kancelarii lub pod choinką.

5. Polecamy prasę katolicką oraz świece Caritas. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele. Ponadto w Gościu: dlaczego dobry organista to skarb dla parafii?

6. Paniom z Apostolatu Maryjnego składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze rozprowadzanie opłatków, które możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji, jak również dzisiejsza taca przeznaczone będą na sfinansowanie wykonanych już prac przy poszerzaniu kaplicy Miłosierdzia Bożego.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com