1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym wymiarze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Udział w Roratach ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 6.30 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całe rodziny, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i gotowości na spotkanie z Panem.

3. Jutro od g. 14.00 do 16.00 będzie trwać adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Żywy Różaniec naszej parafii. Wykorzystajmy tę okazję by adwentowe oczekiwanie wypełnić modlitwą.

4. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

5. W pierwszy czwartek miesiąca, który wypada w tym tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, aby modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej parafii.

6. W piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W związku z tym, że w tym roku adwent będzie trwał tylko 3 tygodnie, rekolekcje adwentowe rozpoczniemy już w przyszłą niedzielę (10 grudnia). Rekolekcje przeprowadzi ks. dr Lech Gralak. Program rekolekcji przedstawia się następująco: w niedzielę na Mszę św. o g. 11.30 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi. Na pozostałych Mszach św. będą głoszone nauki ogólne. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą sprawowane o g. 6.30 – Roraty, 9.30 i 18.00. Chorych i starszych zapraszamy na Mszę św. i naukę rekolekcyjną w poniedziałek o godz. 9.30. Młodzież, zwłaszcza ta przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, będzie miała swoje spotkanie we wtorek o g. 17.00. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Już dziś, osobistą i rodzinną modlitwą wypraszajmy dary Ducha Św. dla księdza Rekolekcjonisty i całej parafii.

8. W przyszłą niedzielę w całej Polsce organizowana będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

9. Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony. Już od dzisiaj przy wyjściu z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki oraz świece Caritas. Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Apostolatu Maryjnego za pomoc w rozprowadzaniu opłatków. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji.

10. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie. Ponadto w Gościu: - dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii?

11. Wczoraj zostały zakończone prace przy poszerzaniu kaplicy Bożego Miłosierdzia. Zostały usunięte ściany działowe, ułożona nowa posadzka nawiązująca do całości kościoła i pomalowane ściany remontowanej części kaplicy. Dodatkowo zostały zamontowane narożniki w nawie głównej kościoła. Taca z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na sfinansowanie tych prac.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com