1. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Duch, który umacnia miłość. Zasadniczym zadaniem tego roku będzie odkrywanie Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów.

2. Dzisiaj, o godz. 17.30 modląc się na różańcu, Bożemu Miłosierdziu polecać będziemy naszych bliskich zmarłych.

3. 27 listopada obchodzimy rocznicę podarowania nam przez Niebo Cudownego Medalika. Matka Boża, objawiając się św. Katarzynie Labouré, powiedziała: „Każ wybić ten medalik. Ci, którzy będą go nosić, otrzymają wielkie łaski”. Apostolat Maryjny, który szczególnie czci MB od Cudownego Medalika spotka się jutro na Mszy św. o godz. 18.00.

4. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

5. Pierwszy piątek miesiąca, który wypada w tym tygodniu, to dzień wynagradzania Bogu za popełnione grzechy. Okazja do spowiedzi świętej w ciągu tygodnia będzie na każdej Mszy św. i w piątek od godz. 17.30. Od godz. 7.00 udamy się do chorych, których adresy prosimy zgłaszać w kancelarii. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Za tydzień o godz. 7.00 Msza św. członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Nie wstydź się wstydu. O tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny. Dlatego wstyd trzeba w sobie chronić, a nie niszczyć go.  PONADTO W "GOŚCIU": o Birmie i Bangladeszu, dwóch mało znanych krajach, które od poniedziałku będzie odwiedzać papież Franciszek.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com