1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

2. Z racji przypadającego w najbliższą środę (22 listopada) wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i  śpiewu kościelnego, składamy serdeczne podziękowania p. Organiście, Chórowi, Scholi a także wszystkim, którzy służą Panu Bogu i naszej wspólnocie przez śpiew i grę na instrumentach. Z okazji święta patronalnego wszystkim składamy serdeczne życzenia Bożych łask i wstawiennictwa świętej Patronki. Jednocześnie zachęcamy do włączenia w szeregi naszego Chóru i Scholi. Próby chóru odbywają się w poniedziałki po Mszy św. wieczorowej, a Scholi w soboty o godz. 14.00.

3. Chłopców, którzy pragną służyć przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00. Służba przy ołtarzu jest wyróżnieniem i zaszczytem. Jest szansą rozwijania swojej wiary i równocześnie wielką pomocą wychowawczą dla rodziców.

4. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, abyśmy łączyli się w modlitwie jako wspólnota Kościoła pielgrzymującego, która pragnie wspomagać naszych braci należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: kalendarz ścienny na 2018 rok ze św. Józefem. Ponadto w Gościu: aż trudno uwierzyć, że w 2016 roku 5400 Polaków odebrało sobie życie. To więcej, niż zginęło w wypadkach samochodowych. Czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? Co o samobójstwie mówi Kościół?

6. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które będą przeznaczone na zadaszenie drzwi wejściowych do naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców, którzy w duchu zaufania i odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest kościół parafialny, wspierają jego renowację, polecamy opiece Świętej Rodziny i składamy raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com