1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane i wielu wyznawców Chrystusa z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.

2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.30; w każdą niedzielę o 8.15 i 9.45 modlimy się w wypominkach rocznych i półrocznych, a w czasie nabożeństwa wieczornego w kolejne niedziele listopada odmawiamy różaniec za zmarłych. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

3. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że w najbliższy czwartek, 16 listopada, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

4. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które dają możliwość medytacji nad Słowem Bożym z liturgii najbliższej niedzieli. Spotkania odbywają się w każdy czwartek po Mszy św. wieczorowej.

5. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami. Będzie to wspólna modlitwa dziękczynna za dar wiary.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Bezbronni jak Jezus. Aż trudno uwierzyć, że co roku 100 tysięcy wyznawców Chrystusa ginie z powodu wiary. Chrześcijanie są najbardziej narażeni na prześladowania, bo mają mocno wpisany w serca nakaz przebaczania. Przeciwnicy to wiedzą i dlatego tak łatwo zabijają. W innych religiach nakaz miłowania nieprzyjaciół prawie nie występuje.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które będą przeznaczone na potrzeby WSD w Radomiu. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na zadaszenie drzwi wejściowych do kościoła.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com