1. Komunikat Ks. Bp. Ordynariusza: Drodzy Siostry i Bracia. Każde powołanie kapłańskie jest Bożym darem dla Kościoła Powszechnego oraz dla Kościoła lokalnego, którym jest diecezja. Dziękujemy Panu Bogu za dar powołania 20 nowych alumnów, którzy 1 października rozpoczęli w radomskim seminarium przygotowanie do kapłaństwa. Społeczność seminaryjna liczy aktualnie 60 kleryków. Dziękczynieniu składanemu Panu Bogu za dar każdego powołania towarzyszy także wdzięczność wobec ludzi. Dziękujemy Rodzicom oraz Duszpasterzom za troskę o powołania. Dziękujemy także wszystkim dobroczyńcom, którzy wspierają nasze seminarium modlitwą, owocami natury i darami materialnymi. Z wdzięcznością wspominamy zaangażowanie i wysiłek całej Diecezji przy budowie gmachu seminarium. Wielu z Was, Drodzy Siostry i Bracia, uczestniczyło w tym dziele przybywając na plac budowy z każdego zakątka Diecezji, aby pracą własnych rąk tworzyć gmach naszego seminarium. Dzięki temu zaangażowaniu Diecezja mogła przyjąć w seminaryjnym budynku Ojca Świętego Jana Pawła II, który 4 czerwca 1991 roku dokonał aktu poświęcenia seminarium. Upływający czas ujawnił jednak potrzebę poważnego remontu seminaryjnego gmachu. Udało się w ostatnim czasie ocieplić ściany i położyć nową elewację. Bardzo dziękujemy Księżom i Wam, Drodzy Siostry i Bracia, za wspaniałomyślność i złożone ofiary. Konieczna okazała się także wymiana dachu. Prace przy jego wymianie już trwają dzięki wpłatom ze strony Księży i parafii oraz dzięki zaangażowaniu instytucji kościelnych przy wsparciu środkami publicznymi. Dokończenie tej inwestycji będzie związane z czekającymi nas jeszcze poważnymi wydatkami. Jest to bowiem powierzchnia 9 500 metrów kw. Już teraz dziękuję za życzliwe wsparcie tych prac ofiarami pieniężnymi składanymi na tacę w najbliższą niedzielę, 12 listopada. Proszę także o ofiary z parafii Diecezji Radomskiej, które Księża Proboszczowie mają przekazać na rzecz seminarium do 31 maja 2018 roku. Za każdy dar złożony w ramach niedzielnej kolekty składam Wam, Drodzy Siostry i Bracia, serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję także za indywidualne ofiary przekazywane na rzecz naszego Seminarium. Bardzo proszę Was, Drodzy Siostry i Bracia, o modlitwę o dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji naszego Seminarium. Bp Henryk Tomasik

2. Jutro w godz. od 14.00 do 16.00 będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Rodzinę Różańcową naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. W sobotę, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Przywrócono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu uczestniczyć również we Mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na pomoc Kościołom prześladowanym.

4. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad codziennie, po Mszy św. o godz. 17.30 modlimy się w wypominkach jednorazowych, w każdą niedzielę o godz. 8.15 i 9.45 w wypominkach rocznych i półrocznych, a w czasie nabożeństwa wieczornego w kolejne niedziele listopada odmawiamy różaniec za zmarłych. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: o Katechizmie Kościoła Katolickiego. 25 lat temu ukazała się jego odnowiona wersja. Od tamtego czasu rozszedł się w milionowych nakładach. Jest chętnie czytany, bo daje jasne i pewne odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com