1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji oraz misjonarzy duchownych i świeckich, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię wszystkim ludziom. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W piątek, 27 października, o godz. 18.00 Msza św. Apostolatu Maryjnego i spotkanie formacyjne.

3. Małżeństwa pragnące zacieśniać więź miłości z Bogiem i w swojej rodzinie zapraszamy na spotkanie Kręgu Domowego Kościoła. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, po Mszy św. wieczorowej w Sali parafialnej.

4. W sobotę, 28 października, czcimy w liturgii świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził ks. Tadeusz Mazur. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. w int. Czcigodnego Solenizanta, która będzie sprawowana o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Dla nas, wierzących, najważniejsza jest modlitwa za zmarłych. W kościołach i na cmentarzach odprawiane są za nich Msze święte, odmawia się Różaniec. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie i błagamy dla nich o dar nieba. Pamiętajmy zatem o tych, którzy czekają na naszą pomoc.

7. Przypominamy, że kancelaria parafialna została przeniesiona do pomieszczeń biblioteki (wejście od placu kościelnego, na końcu budynku). Kancelaria jest czynna codziennie, prócz środy i soboty w godz. od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.30.

8. Prasę katolicką i kalendarze na przyszły rok możemy nabyć w przedsionku, przy bocznym wejściu do k-ła.

9. Gościmy dziś S. Alicję Mikos i S. Teresę Mikos, ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej. Serdecznie witamy Siostry w naszej wspólnocie, a wszystkich zachęcamy do wysłuchania krótkiej prelekcji z okazji 100-tnej rocznicy śmierci bł. Honorata Koźmińskiego założyciela wielu zgromadzeń zakonnych, w tym m.in. Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com