1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Uwierzmy, że „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiedział Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa.

2. W związku z tym, że Stowarzyszenie Arka, z końcem października przejmuje całość budynku przylegającego do kościoła, kancelaria parafialna od jutra będzie funkcjonować w pomieszczeniach biblioteki. (wejście od placu kościelnego, na końcu budynku). Godziny i dni otwarcia kancelarii nie zmienią się. Kancelaria będzie czynna codziennie, prócz środy i soboty w godz. od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.30.

3. W środę, 18 października, przypada święto świętego Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia. Z tej okazji Księża Kapelani zapraszają Pracowników Służby Zdrowia na uroczystą Eucharystię, która będzie sprawowana w Katedrze radomskiej w środę o g. 18.00. 18 października minie również 16 lat od tragicznej śmierci ks. bp. Jana Chrapka.

4. W najbliższą sobotę, odbędzie się pierwsze spotkanie Scholi parafialnej, na które szczególnie zapraszamy dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła.

6. W tym roku Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej obchodzi jubileusz 125 lat istnienia. Z tej okazji w przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostrę Alicję Mikos i S. Teresę Mikos, które podzielą się refleksją nt. Zgromadzenia i jego założyciela bł. Honorata Koźmińskiego.

7. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to przede wszystkim dni pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie ich grzechów, błagamy dla nich o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.

8. Prasę katolicką i kalendarze na przyszły rok możemy nabyć w przedsionku, obok kancelarii. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: „W dni święte zamknięte” – o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta. W dni powszednie warto u nich robić zakupy.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, które zostaną przeznaczone na wykonanie zadaszenia nad drzwiami wejściowymi do kościoła. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają dzieło renowacji naszej świątyni, składamy z serca płynące staropolskie Bóg zapłać.

10. Dziś, w kościołach całej Polski, przeprowadzane jest badanie uczestniczących w niedzielnej Eucharystii i przyjmujących Komunię św.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com