1. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia najczęściej z powodu śmierci ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż prosimy o zgłaszanie się w kancelarii. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

2. Nabożeństwa różańcowe będą codziennie o godz. 17.30. W związku z tym Msze św. popołudniowe w dni powszednie będą sprawowane o godz. 17.00 i druga Msza św. bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym.

3. Kontynuując systematyczną pracę, jutro o godz. 18.30 odbędzie się próba chóru. Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy swoim śpiewem chcą chwalić Pana Boga, do włączenia się w tę parafialną grupę.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Do chorych udamy się od godz. 7.00. W sobotę, nabożeństwem różańcowym i Mszą św. o godz. 18.00 oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Z racji pierwszego czwartku, pierwszego piątku i pierwszej soboty Msze św. popołudniowe tylko o godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę, 7 października, odbędzie się X Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Osoby, które już zapisały się na pielgrzymkę, prosimy by do środy podały datę swego urodzenia, która jest konieczna do ubezpieczenia pielgrzymów. Wyjazd nastąpi o godz. 7.30 sprzed naszego kościoła. W związku z tym, że Msza św. będzie celebrowana na zewnątrz, dobrze będzie zabrać ze sobą turystyczne krzesło.

6. W Dzień Papieski, który będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę, chcemy nie tylko dziękować za osobę i posługę św. Jana Pawła II ale również wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” składając po Mszach św. dobrowolną ofiarę do puszek. W związku z tą zbiórką taca na prace remontowe będzie zbierana w niedzielę 15 października.

7. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki jednorazowe, które wypisujemy czytelnie na kartkach wyłożonych na ostatniej ławce w nawie głównej, zaś półroczne i roczne będziemy podawać do księgi wypominkowej w kancelarii.

8. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in.: O różańcu, który jest świetlanym znakiem katolickiej pobożności; oraz o tym, że powinniśmy płakać nad kościołami zamienianymi na restauracje.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com