1. Przez ostatnie trzy dni, na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, odbywał się Narodowy Kongres Trzeźwości. Dzisiaj, razem ze wszystkimi parafiami w całej Polsce, łączymy się w celebracji centralnych uroczystości Kongresu Trzeźwości pod hasłem „Ku trzeźwości Narodu”. W tej intencji, w ramach nabożeństwa wieczornego o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo ekspiacyjno–błagalne.

2. W środę, 27 września, o godz. 18.00 Msza św. Apostolatu Maryjnego i spotkanie formacyjne.

3. W piątek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

4. W roku 2017 Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu przy ul. Struga przeżywa jubileusz 100 lat istnienia w naszym mieście. Siostry serdecznie zapraszają na uroczystość jubileuszową w najbliższą sobotę, 30 września, na godz. 11.00 do kościoła pw. M.B. Miłosierdzia przy ul. Miłej. Szczegółowy program uroczystości jest umieszczony na plakacie w gablocie.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza św. członków Żywego Różańca, a na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce.

6. Zapraszamy chłopców do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Kandydaci na ministrantów oraz ministranci młodsi mają spotkania w soboty o godz. 10.00, a ministranci starsi o godz. 11.00

7. W sobotę, 7 października, odbędzie się X Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii.

8. Prasę katolicką oraz kalendarz na nowy rok możemy nabyć w kancelarii. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: O małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni pomimo tego, że cały świat mówi im, że mąż czy żona nie wrócą i powinni sobie znaleźć kogoś innego, jednak w samotności czekają. Bo – jak mówią – ślubowali wierność „w dobrej i złej doli”.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com