1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. W ramach nabożeństwa wieczornego będziemy modlić się na Różańcu.

2. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które dają możliwość zgłębiania Słowa Bożego z liturgii niedzielnej. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.30.

3. Za tydzień, 24 września, przypada 7. rocznica śmierci ks. prał. Stanisława Wrocławskiego. O godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św. za spokój jego duszy; a na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.

4. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczorowej, zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Domowego Kościoła. Ruch Oazy Rodzin jest nieocenioną pomocą w budowaniu rodziny prawdziwie chrześcijańskiej, umacnianiu więzi miłości między małżonkami i dobrym wychowaniu swoich dzieci. Dlatego zachęcamy szczególnie młode małżeństwa by skorzystały z tej propozycji.

5. W sobotę, 7 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce i tym samym do uczczenia Królowej Różańca Świętego. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii.

6. Prasę katolicką oraz kalendarz na 2018 rok możemy nabyć w kancelarii. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: O najnowszym książkowym wywiadzie z papieżem Franciszkiem.

7. W ostatnim czasie odbyło się 376. Zgromadzenie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, które zapoznało się z obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”, „mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego”. Polscy biskupi poparli zbieranie podpisów pod nią i wyrazili to w oficjalnym dokumencie podsumowującym spotkanie. Dziś po Mszy św. będziemy mieli możliwość złożyć swój podpis pod projektem tej ustawy i tym samym poprzeć działania na rzecz ochrony życia dzieci nienarodzonych. Podpisy zbierane są obok kancelarii.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com