1. W VII Tydzień Wychowania, który dziś rozpoczynamy, wpisuje się Apel Młodych naszej diecezji, na który zaprasza ks. Bp. Ordynariusz. Apel rozpocznie się 16 września o godz. 18.00 przed Urzędem Miejskim w Radomiu i będzie poprzedzony „Targami Młodych” O godz. 16.45. rozpocznie się koncert Siewców Lednicy. Dziś o g. 17.30 modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. W czwartek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, a w piątek, 15 września, Kościół wspomina Matkę Bożą Bolesną.

3. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które dają możliwość systematycznej i pogłębionej lektury tekstów biblijnych z liturgii niedzielnej. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 18.30.

4. Ogłoszenie ks. Bp. Ordynariusza: Od 23 września b.r. roku w Diecezji Radomskiej podejmujemy trud pogłębionej formy przygotowania narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa. Program przygotowania Droga do szczęśliwego małżeństwa obejmuje 10 spotkań z narzeczonymi. Spotkania z narzeczonymi będą miały miejsce w każdym dekanacie, w wyznaczonej parafii. Cykl spotkań zakończy się dniem skupienia w najbliższym Sanktuarium Matki Bożej. Zachęcam, aby w katechizacji przedmałżeńskiej uczestniczyli oboje narzeczeni oraz aby wcześniej rozpoczęli przygotowanie bezpośrednie do małżeństwa, tj. przynajmniej 6 miesięcy przed ślubem, kiedy już zgłoszony został w parafii zamiar zawarcia małżeństwa. Ten czas ma pomóc w spokojnym przygotowaniu do zawarcia sakramentu małżeństwa. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Narzeczonych, ponadto, zachęcam do pogłębionej refleksji dotyczącej przyszłego małżeństwa i rodziny. Życzę wszystkim szczęśliwego małżeństwa i życia w prawdziwej, katolickiej rodzinie. Bp Henryk Tomasik

5. W sobotę, 7 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Organizujemy wyjazd autokarem na to spotkanie i zachęcamy do udziału w nim nie tylko członków Rodziny Różańcowej ale wszystkich, którzy pragną uczcić M.B. Różańcową.

6. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników? Ponadto w Gościu: mija właśnie 140 lat od objawień w Gietrzwałdzie. Co właściwie przekazała Maryja w tym niewielkim warmińskim sanktuarium?

7. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczymy na końcowe już spłacenie należności za nowe pokrycie dachowe na budynku parafialnym. Wszystkich ofiarodawców, którzy wspierają dzieło renowacji naszej świątyni, obejmujemy wdzięcznym sercem i składamy im staropolskie Bóg zapłać.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com