NIEDZIELA GODZ. 13.00

DODATKOWA MSZA ŚWIĘTA ZE WZGLĘDU NA TRWAJĄCĄ PANDEMIĘ

 

 

Uwaga zmiana:

od 1 stycznia Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 18.00.

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.

 

 

 

 

BOŻE NARODZENIE
2020

 

 

 

«Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania» (Łk 2, 14).

Tymi słowami, którymi chóry aniołów ogłosiły narodziny Zbawiciela, pozdrawiamy Was – drodzy Parafianie.

Kolejne Boże Narodzenie, ale jakże inne od poprzednich. Pandemia zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania, również w wymiarze duszpasterskim i praktyk religijnych. W wielu osobach wywołuje ona lęk i niepewność. W wielu już zostawiła trudne doświadczenie choroby, a nawet śmierci bliskiej osoby.

Pandemia sprawia również, że nie będziemy mieli możliwości odwiedzić Was w waszych domach w ramach tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Dlatego, przynajmniej w tej pisemnej formie, pragniemy wyrazić naszą z Wami łączność, naszą pamięć, modlitwę i głęboką troskę o każdego z Was.

Kochani, bierzemy z Waszych rąk wigilijny opłatek i w duchu łamiemy się nim z Wami wszystkimi i każdym z osobna. Te Święta przypominają, że Chrystus przychodzi, aby nie tylko być z nami w tych niełatwych doświadczeniach, ale by pomóc przeżyć je w jedności z Nim. Dostrzegamy to szczególnie w tym roku, który jest poświęcony Eucharystii. Bowiem Jezus w żłóbku i Jezus na naszych ołtarzach to ten sam Jezus. Kiedy mędrcy zobaczyli Dzieciątko rozpoznali w Niemowlęciu Boga. Nasze zadanie nie jest łatwiejsze: zobaczyć pod postacią chleba Boga – Człowieka.

Życzymy Wam, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem odnowy i umocnienia wiary, wzajemnej życzliwości i nadziei, która pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość! Zapraszając Jezusa Chrystusa do naszych domów, Jemu powierzmy nasze słabości, kłótnie, spory oraz prośmy o pomoc w życzliwym spojrzeniu na innych! Poszukującym i wątpiącym życzymy, by Boże Dziecię przyniosło pomoc oraz światło wiary. Wszystkim przekazujemy szczere życzenia: radosnych, rodzinnych oraz wolnych od trosk doczesnych Świąt Bożego Narodzenia! Przekazujemy również najserdeczniejsze życzenia Bożego pokoju na nadchodzący rok 2021! Najświętszej Matce i Jej orędownictwu Was zawierzamy.

Nasza parafia podejmuje różne wyzwania związane z głoszeniem Ewangelii. Codziennie trwamy na modlitwie: Msza Święta, Adoracja, sakrament pokuty i pojednania – korzystajmy z tej możliwości. Można też porozmawiać z duszpasterzami – służymy Wam naszą wiedzą i doświadczeniem.

W parafii są grupy formacyjne: Koła Żywego Różańca, Apostolat Maryjny, Grupa Biblijna, Lektorzy. Mamy nadzieję na powstawanie nowych grup i wspólnot. W parafii są też ministranci, powstała schola dziecięca. W każdą niedzielę dzieci mają Mszę Świętą z kazaniem o godz. 12.00. Cieszymy się, że dzieci chętnie uczestniczą w tej Mszy. Dzieci licznie brały udział w różańcu, w październiku, jest spora grupa dzieci na Roratach. Razem z rodzicami troszczymy się o rozwój duchowy i religijny dzieci i młodzieży (przygotowanie do sakramentu I Komunii świętej i Bierzmowania).

W naszej parafii jest dużo osób starszych i chorych – wiemy że modlą się za nas – jesteśmy im za to wdzięczni. W każdy pierwszy piątek miesiąca idziemy z posługą sakramentalną do ok. 30 osób starszych i chorych.

Posługa sakramentalna i głoszenie Słowa Bożego to codzienność naszej parafii.

Od strony materialnej nasza parafia dzięki ofiarności wiernych radzi sobie całkiem dobrze. Spłacamy kredyt – jest to największe zobowiązanie finansowe – ale z miesiąca na miesiąc udaje nam się zgromadzić odpowiednie środki. Rata kredytu w lutym będzie dużym wyzwaniem – musimy zgromić 15 000 zł. – mamy nadzieję, że damy radę.

Pomimo pandemii i znacznego spadku wpływów udało nam się zamknąć wszystkie większe inwestycje związane z domen parafialnym (media i prace wykończeniowe mieszkań dla księży, pokoju gościnnego i sali spotkań). Kończymy też montaż instalacji przeciwpożarowej w kościele.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w tych trudnych miesiącach troszczyli się o naszą parafię. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, wpłacane na konto bakowe parafii, ofiary indywidualne i inne wsparcie, dzięki czemu nasza parafia mogła i może funkcjonować.

Z modlitwą i Bożym błogosławieństwem duszpasterze:

Ks. Proboszcz Maciej Korczyński

Ks. Wojciech Tkaczyk

Ks. Paweł Krasiński

 

 

 

 

 

W związku ze stanem epidemii, biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia oraz życia wiernych, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz zaleceniami zawartymi w Komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 16 października 2020 roku – Ksiądz Biskup

udzielił dyspensy

od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej

a. osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym,

b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura itp.),

c. osobom, przebywającym w tzw. „strefie czerwonej” w okresie jej obowiązywania, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

 

 

 Adoracja

 

 

Każdego dnia od godz. 17:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu

w ciszy i możliwość spowiedzi

 

 

 

 

Kościół Świętej Rodziny

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com