1. Przypominamy, że od dziś wróciliśmy do przedwakacyjnego porządku liturgii Mszy św.: w dni powszednie Eucharystia sprawowana będzie dodatkowo o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 13.00. Dziś o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne połączone z Nowenną przygotowującą do Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

2. Jutro, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

3. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Warto też zachęcić swoje dzieci do włączenia się w różne grupy formacyjne działające przy naszej parafii. Chłopcom proponujemy wstąpienie w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Pierwsze spotkanie wszystkich ministrantów odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Informację o spotkaniach Scholi podamy w późniejszym okresie.

4. W pierwszy czwartek miesiąca, który wypada w tym tygodniu, podczas nabożeństwa i Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za wszystkich, którzy rozpoczynają nowy rok pracy i formacji.

5. W czwartek, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. 8 września, w święto Narodzenia NMP., na Mszach św. dokonamy parafialnego Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. O takie oddanie prosiła Matka Boża w czasie objawień fatimskich, których setną rocznicę obchodzimy w tym roku. W święto MB Siewnej – zgodnie z wieloletnią tradycją – będziemy też przeżywać w naszej parafii 40-to godzinne nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać od godz. 8.00 do godz. 18.00. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00, a o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory Eucharystyczne. To doroczne nabożeństwo jest kolejną szansą, by ożywić naszą więź z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Również jutro w godz. od 14.00 do 16.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja prowadzona przez Żywy Różaniec. W święto Narodzenia NMP Ksiądz Biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Biblioteka Parafialna, która będzie czynna w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca od godz. 11.00 do 12.00. Zachęcamy do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki oraz prosimy by osoby, które dysponują wolnym czasem i możliwościami włączyły się w prowadzenie naszej biblioteki.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Moje „za” Bogiem lub „przeciw” Niemu dokonuje się w wyborze: jestem albo mnie nie ma na niedzielnej Mszy św. Dlaczego trzeba i dlaczego warto być zawsze w niedzielę na Mszy świętej?

9. Wszystkich darczyńców, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do odnowienia naszej świątyni, obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Świętej Rodziny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłacenie zobowiązań wobec wykonawcy dachu na budynku parafialnym.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com