1. To już ostatni tydzień wakacyjnego odpoczynku. W tym roku nowy rok szkolny rozpocznie się w poniedziałek, 4 września. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w dniu 4 września, o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W pierwszy piątek ze spowiedzi będziemy mogli skorzystać od godz. 17.00. Dzieciom klas czwartych przypominamy o praktyce „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca”. Od godz. 7.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą, a po południu zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające i Mszę Świętą wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wakacyjnej przerwie, w każdy piątek, o godz. 15.00 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi.

3. W przyszłą niedzielę o g. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic.

4. Informujemy, że od przyszłej niedzieli powracamy do przedwakacyjnego porządku liturgii Mszy św. W niedzielę, 3 września, będzie już sprawowana Msza św. o godz. 13.00 i nabożeństwo o godz. 17.30.

5. W roku setnej rocznicy objawień fatimskich, Episkopat Polski 6 czerwca br., w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach, dokonał Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten zostanie ponowiony w każdej parafii naszej Ojczyzny 8 września - w święto Narodzenia Matki Bożej. Duchowym przygotowaniem do tego aktu będzie Nowenna, którą rozpoczniemy w środę, 30 sierpnia. Modlitwa Nowenny będzie odmawiana w czasie każdej Mszy św. przed końcowym błogosławieństwem.

6. Czytajmy prasę katolicką. Do dzisiejszego Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta DVD z głośnym filmem pt. Misja. Jest to filmowe arcydzieło z watykańskiej listy najważniejszych filmów religijnych.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com