1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W tym tygodniu, we wtorek, będziemy radowali się Maryją – Królową, a w sobotę, 26 sierpnia będziemy świętować uroczystość NMP Częstochowskiej.

2. W środę, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

4. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencjach Apostolatu Maryjnego.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: O duchowej adopcji dziecka poczętego. Członkowie dzieła są jak niewidzialna armia. Modląc się w ciszy i samotności, uratowali przed śmiercią tysiące dzieci.

6. Pragniemy poinformować, że decyzją ks. Bp. Ordynariusza ks. Grzegorz Włodarczyk został zwolniony z posługi wikariusza w naszej Parafii i mianowany wikariuszem w parafii Sucha w dekanacie pionkowskim. Księdzu Grzegorzowi za posługę w naszej wspólnocie (zwłaszcza za opiekę nad Scholą i wspólnotą Apostolatu Maryjnego), w imieniu własnym i wszystkich Parafian, składam serdeczne podziękowanie. Dziękując, życzymy ks. Grzegorzowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Kapłanów w dalszej posłudze duszpasterskiej i życiu kapłańskim.

7. Z wielu stron Polski płynie pomoc dla poszkodowanych w wyniku zniszczeń spowodowanych przez burze i nawałnice w kilku województwach naszej Ojczyzny. Włączając się w dzieło pomocy poszkodowanym, w przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, będą zbierane ofiary do puszek po każdej Mszy św.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com