1. We wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2. Wtorkowa uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. Miejmy świadomość, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

3. W maryjnym sierpniu nie zapominajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

4. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym.: Zdrowaś Maryjo i Pod Twoją obronę to najbardziej znane modlitwy maryjne. Czy znamy ich historię i rozumiemy słowa?

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę. Będą one przeznaczone na spłatę naszych zobowiązań wobec wykonawcy nowego poszycia dachowego na budynku parafialnym. Za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com