1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. W sierpniu możemy również ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podjęcia zobowiązania abstynenckiego, które możemy potwierdzić w Parafialnej Księdze Trzeźwości wyłożonej przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

2. Dziś wyrusza 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pątnicy osiągną swój cel 13 sierpnia - po ośmiu dniach pielgrzymowania. Trwajmy z nimi w modlitewnej jedności.

3. Jutro w godz. od 14.00 do 16.00 będzie trwać adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Koła Żywego Różańca.

4. W środę, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w czwartek, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na uregulowanie naszych zobowiązań związanych z remontem dachu na budynku, w którym mieści się biblioteka, sala spotkań oraz dolna kaplica naszego kościoła. Do spłacenia pozostało nam jeszcze 7.500 zł. Wszystkich darczyńców, którzy przez swoje ofiary okazują troskę o dobra, które służą całej wspólnocie, obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Świętej Rodziny.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym.: o dzieciach niepełnosprawnych intelektualnie, które również potrzebują lekcji religii, rozmów o Bogu i uczestnictwa w sakramentach.

7. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wypoczywającym na wakacjach i urlopach. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com