1. Sierpień tradycyjnie przeżywamy jako miesiąc abstynencji. Podejmując wyrzeczenie picia alkoholu, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tej dziedzinie, a jednocześnie przez dar abstynencji mamy możliwość osobistego wkładu w ograniczanie tej choroby, która toczy nasze rodziny. Zachęcamy do potwierdzenia daru dobrowolnej abstynencji wpisem do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

2. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

3. Jak w każdy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, które przypadają w tym tygodniu, zapraszamy na nabożeństwa o godz. 17.30 i Msze św. wotywne o godz. 18.00. W czwartek będziemy prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii. Pierwszy piątek to okazja do uczczenia Najśw. Serca Jezusowego oraz dzień wynagradzania za popełnione grzechy. Do chorych, których adresy prosimy zgłaszać w kancelarii, udamy się od godz. 7.00. Pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, o godz. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic różańcowych. 5. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Z różnych zakątków naszej Ojczyzny wyruszają pątnicy na Jasną Górę. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy ożywienia własnego życia religijnego. Radomska Piesza Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, by po ośmiu dniach, 13 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. Pątników z naszej parafii zachęcamy do pójścia z grupą nr.

5, która wyrusza z parafii MB Miłosierdzia i skupia pielgrzymów z naszego dekanatu. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone w kancelarii parafii MB Miłosierdzia przy ul. Miłej.

6. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Telefon od papieża. Papież Franciszek często dzwoni do zwykłych ludzi. Przeważnie jest to odpowiedź na listy, jakie od nich otrzymuje. W tych rozmowach przewijają się wszystkie tematy pontyfikatu.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com