1. Rozpoczynamy dziś Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w którym chcemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących prosząc o Boże bł. na czas podróży. Ze św. Krzysztofem związana jest również akcja MIVA Polska: św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek po każdej Mszy św.

2. We wtorek przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.

3. W środę, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

4. W czwartek, 27 lipca, o godz. 18.00 Msza św. w intencjach Apostolatu Maryjnego.

5. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Gdzie mogą znajdować się groby setek ofiar obławy augustowskiej? Rodziny szukają ich już ponad 70 lat.

6. W życiu niemal każdego człowieka, rodziny a nawet wspólnoty parafialnej jest taki moment, który ma decydujące znaczenie na przyszłość. Sądzę, że taki moment pojawił się w naszej wspólnocie, a związany jest z decyzją o budowie nowego domu parafialnego. Nie ukrywam, że dla mnie osobiście nie była to łatwa decyzja, bo wiąże się ona z podjęciem nowych wyzwań, które nie są ściśle związane z posługą duszpasterską. Ale nieraz trzeba spojrzeć nieco dalej i mieć na uwadze przyszłe dobro, które dzisiaj związane jest z pewnym wysiłkiem i wyrzeczeniem. Z tą niełatwą decyzją wiążą się jednak pewne korzyści: otóż zyskujemy działkę o pow. 1200 m. kw. przylegającą do obecnego placu kościelnego od strony wschodniej, która od pewnego czasu była własnością diecezji. Właśnie na tej działce ma stanąć nowy budynek, w którym znajdą się mieszkania dla wszystkich księży wraz z zapleczem kuchennym i wspólną stołówką. Od strony ul. Kelles-Krauza zaplanowany jest parking, który będzie służył uczestnikom uroczystości ślubnych i pogrzebowych. Takie rozwiązanie daje również możliwość utworzenia niezbędnego w naszych warunkach placu procesyjnego. Obecną plebanię przejmie Stowarzyszenie Młodzieży Arka i przystosuje na potrzeby Centrum Wolontariatu. Do tej transakcji mogło dojść dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Kurią diecezjalną, Parafią i Stowarzyszeniem Młodzieży Arka i będzie to docelowe rozwiązanie z korzyścią dla wszystkich stron. Prace budowlane mają rozpocząć się w przeciągu najbliższego miesiąca. O dalszych szczegółach związanych z tą inwestycją będę Was Kochani informował na bieżąco. Na koniec proszę o modlitwę, by to dzieło powstawało z Bożym błogosławieństwem.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com