1. Dziś 15. niedziela w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni - zwłaszcza odpowiedni strój - wyrażały należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W diecezjach trwają stosowne przygotowania do podjęcia drogi przez pątników. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami maryjnymi i miejscami pielgrzymkowymi. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.

3. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

4. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: My chcemy Boga – te słowa prezydenta USA mogą się okazać ważniejsze od deklaracji dotyczących gazu i amerykańskich wojsk w Polsce – w Gościu pełny tekst przemówienia wygłoszonego na placu Krasińskich w Warszawie.

5. W ubiegłym tygodniu zakończył się remont dachu budynku, w którym mieści się biblioteka, sala spotkań oraz dolna kaplica naszego kościoła. Koszt remontu wyniósł 17. 951 zł. Do chwili obecnej zebraliśmy 10.300 zł. Ufam, że wspólnymi siłami zbierzemy brakującą sumę i uregulujemy nasze zobowiązania wobec wykonawcy. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Świętej Rodziny i składamy im serdeczne Bóg zapłać.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com