1. Jak już informowaliśmy, nowym wikariuszem w naszej parafii będzie ks. Tadeusz Mazur, który ostatnio pracował w parafii św. Ludwika w Bliżynie. W imieniu całej wspólnoty parafialnej serdecznie witamy ks. Tadeusza i na progu Jego posługiwania w naszej wspólnocie życzymy, by w tej posłudze towarzyszyła Mu nasza modlitwa i serdeczna życzliwość.

2. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni wyrażała należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy zatem, niezależnie od rodzaju pogody, o odpowiednio godnym stroju, w którym przychodzimy do kościoła.

3. Jutro w naszym kościele od godz. 14.00 do 16.00 będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy powierzając Chrystusowi sprawy naszych rodzin, parafii i Ojczyzny.

4. Jak w każdy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, które przypadają w tym tygodniu, zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30 i Msze św. wotywne o godz. 18.00. W czwartek będziemy dziękować Chrystusowi - Najwyższemu Kapłanowi za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pierwszy piątek to okazja do uczczenia Najśw. Serca Jezusowego oraz dzień wynagradzania za popełnione grzechy. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w ciągu tygodnia przed każdą Mszą świętą. W związku z urlopami wakacyjnymi do chorych udamy się w miesiącu sierpniu.

5. Przypominamy, że obecnie obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek sprawowania liturgii. W dni powszednie Msze św. są o godz. 6.30 i 18.00, a w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00 i nabożeństwa o godz. 17.30.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Jak działają loże wolnomularskie i dlaczego katolik nie może zostać masonem? 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary indywidualne oraz od grup formacyjnych z przeznaczeniem na prace remontowe budynków parafialnych. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na nowe poszycie dachowe budynku, w którym mieści się biblioteka, sala spotkań oraz dolna kaplica naszego kościoła. Prace już się rozpoczęły i obejmą położenie nowego poszycia, wymianę orynnowania oraz nową instalację odgromową. Koszt remontu ma wynieść ok. 18 tys. zł. Do chwili obecnej zebraliśmy 7 tys. zł.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com