1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania za popełniane grzechy, zwłaszcza że miesiąc lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Zachęcamy do odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.

2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w int. Apostolatu Maryjnego i spotkanie formacyjne.

3. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgodnie z uchwałą Episkopatu Polski Uroczystość tę obchodzimy jako „święto papieskie”. Zachęcamy gorąco wszystkich wiernych do specjalnej modlitwy w tym dniu w intencjach Ojca Świętego.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Matka Boża w objawieniach fatimskich zachęcała do odprawienia 5-ciu pierwszych sobót. W 100. rocznicę tych objawień warto wypełnić prośbę Matki Bożej i wynagradzać Bogu za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. wotywną o Niepokalanemu Sercu NMP.

5. W przyszłą niedzielę, 2 lipca, o godz. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic różańcowych.

6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 13.00 oraz nabożeństwa o godz. 17.30, natomiast w dni powszednie Msze św. będą sprawowane tylko o godz. 6.30 i 18.00. Na modlitwę do Bożego Miłosierdzia, która odbywała się w każdy piątek o godz. 15.00, zapraszamy po przerwie wakacyjnej w pierwszy piątek września.

7. Na czas wakacji swoją działalność zawiesi nasza Biblioteka parafialna. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Paniom, które bezinteresownie poświęcają swój czas, by umożliwić nam korzystanie z dobrodziejstw czytania dobrych książek.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o objawieniach w Gietrzwałdzie. Właśnie mija 140 lat od czasu, jak Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom. Gietrzwałd na Warmii to jedyne w Polsce, a jedno z dziewięciu na świecie miejsce objawień maryjnych oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół.

9. Pragniemy poinformować, że nastąpiła zmiana na stanowisku wikariusza naszej parafii. Księdza Marcina Wójtowicza, który przeszedł do parafii w Miedzierzy, zastąpi ks. Tadeusz Mazur, wyświęcony na kapłana w 1997 roku, który przychodzi do nas z parafii św. Ludwika w Bliżynie. Księdzu Marcinowi za posługę w naszej wspólnocie (zwłaszcza za opiekę nad Ministrantami i wspólnotą Domowego Kościoła), w imieniu ks. proboszcza i wszystkich Parafian, składam serdeczne podziękowania. Dziękując, życzymy ks. Marcinowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Kapłanów w dalszej posłudze duszpasterskiej i życiu kapłańskim.

10. Z okazji zakończenia roku szkolnego pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Niech Chrystus Nauczyciel wynagrodzi poświęcenie i zaangażowanie w dziele wychowywania młodego pokolenia Polaków. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, obozy i kolonie życzymy nie tylko udanego, radosnego wypoczynku ale również czasu pełnego dobra i duchowego wzrostu.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com