1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich oraz dziękujemy za Boże miłosierdzie.

2. W czwartek, zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej, która rozpocznie się o godz. 17.30 Nabożeństwem Czerwcowym. Zgodnie z tradycją na zakończenie oktawy Bożego Ciała przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych.

3. W piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Korzystając z okazji składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pamiętają o nas w swoich modlitwach, zwłaszcza Apostolatowi Margaretka i prosimy o dalsze modlitewne wsparcie naszej posługi pośród Was. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 23 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

5. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza. Odpust w kościele farnym.

6. W niedzielę, 25 czerwca, przypada 41. rocznica radomskiego protestu robotniczego z czerwca 1976 roku. Z tej racji przy Kamieniu Pomniku Ludzi Skrzywdzonych, będzie sprawowana o godz. 18.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika.

7. Również w niedzielę, Mszą św. o godz. 9.30 w Katedrze radomskiej rozpocznie się piesza pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze, by wypraszać dar trzeźwości w rodzinach i całym Narodzie. Zapisy w dniu wyjścia pielgrzymki w pobliżu Katedry w godz. od 8.00 do 9.00.

8. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: O ciekawej migracji ze wschodu. W Polsce przebywa i pracuje ok. miliona Ukraińców.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com